Lino diena

Jau baigiame pamiršti, kaip žydi linų laukas… O koks grožis, vaizdas tiesiog nepakartojamas – „užburianti mėlynė“.

Tačiau tradicijos gyvos tol, kol jos puoselėjamos, perduodamos iš kartos į kartą. Todėl šiandieną 16L grupės vaikučiai dar kartą turėjo galimybę dalyvauti tradiciniame edukaciniame rytmetyje „Nuo sėklelės iki drobelės“.

Tikslas: Tegul bent viena graži šventinė diena metuose, vaikams primins, išsaugos senolių tradicijas,  paskatins pasidomėti linais.

Vaikai sužinojo, kad šią dieną buvo šventinami linai – prašant geresnio derliaus. Išgirdo, kada prasideda sėjos metas, o visi kiti su linais susiję darbai baigdavosi vėlyvą rudenį.

Mes neturime galimybės matyti tikro linų žydėjimo, gal neteks ir rauti, ir verpti. O ir mintuvai, bruktuvės beliko tik muziejuose. Mes ugdome vaikus tuo, kas gali tai priminti: knygos, išlikę daiktai, dainos, šokiai, mįslės ar net prietarai.

Vaikai prisilietė prie linų sėklų, sužinojo, kaip jas vartoti, kokios naudingos jų savybės. Skaičiavo linų pumpurus, pilstė sėklas į molinius dubenėlius. Suprato, kad iš šios sėklelės išaugęs kuklus lauko augalėlis virsta puikia medžiaga, staltiese, rankšluosčiu ir tuo ko kam reikia.  Dar kalbėjomės, kaip nužydėjus linui išspaudžiamas aliejus. Išmoko dainuoti „Pasėjau linelius – geltonus grūdelius“. Šoko „Lineli – lineli“…

Edukacinį rytmetį užbaigėme ragaudami duonos gabalėlį su šlakeliu linų sėmenų aliejaus.

  Mokytoja Daiva Rutkauskienė

Informacija atnaujinta: 2023-02-07 11:02:19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Translate »
Skip to content