Rudens karalius – Moliūgas

 Moliūgas yra vienas iš geriausių beta karotino šaltinių, tai galingas antioksidantas, kuris moliūgui suteikia oranžinę spalvą, o organizme ši medžiaga paverčiama į vitaminą A. Šios maistinės medžiagos vartojimas gali  apsaugoti nuo širdies ligų, astmos ir sulėtinti senėjimo procesus.

Moliūgų sėklos yra taip pat naudingas produktas mūsų organizmui, jos yra puikus maistinių skaidulų ir omega-3 šaltinis, kurios yra svarbios gerai širdies sveikatai bei smegenų funkcijų palaikymui. Jose yra amino rūgšties triptofano, kuris smegenyse paverčiamas į gama-amino  rūgštį ir padeda pagerinti miego kokybę,  natūraliai stimuliuoja augimo hormono išsiskyrimą. Taip pat moliūgų sėklos yra geras baltymų, geležies,  seleno ir cinko šaltinis.

Taigi moliūgas karalius yra labai galingas, o kai užaugintas ir išpuoselėtas pačių ugdytinių, dar didesnė jo nauda. Šiandien valgydami moliūgų sriubą, manau vitaminų ir mineralų apsirūpinome visai žiemai. Dar kartą dėkojam 3 gr. ugdytiniams ir visoms mokytojoms už nuostabią dovaną. O virėjos išvirė tikrai skanią ir sveiką sriubą…

VSBS- Kristina

Informacija atnaujinta: 2022-11-30 08:11:28

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Translate »
Skip to content